Ten čaj predtým bol lepší

 Som presvedčená o tom, že by mali dávať varovanie pred tým, než sa čas zleje v jeden intenzívny zážitok. Včera o takomto čase som bola ešte sladký nevedomec, presvedčený o tom, že šialeným dobrodružstvám odzvonilo a prebdeté noci sa vyparili s pribúdajúcim vekom. Ako sakramentsky som sa mylila!

Keď sa mi podvečer ozval Doktor, potešila ma vidina, že vybehneme von a dáme opäť výdatnú debatu. To som netušila, že má Doktor plán. Pred polnocou sme dorazili na koniec sveta, tam nám Doktor pripravil čaj z húb a spoločný trip do inej dimenzie. Bielo modrá šálka z ktorej na mňa žmurkala múdrosť prírody. Vraj huby dávajú to, čo človek práve potrebuje. Mne česali mozog príjemným spôsobom a veľkú časť noci som strávila bojom o kyslík počas záchvatov smiechu. Túto noc som preliala veľa radostných sĺz. Nechýbala prechádzka na stanicu, tam mi počesaný mozog vybil impozantný prejazd nákladného vlaku. Hodiny sa zliali v jednu príjemnú debatu a keď sme sa uvedomili, bolo už ráno. Surrealisticky sme si dali rannú prechádzku maďarským pohraničným mestom. V tescu sme dočerpali energiu a vydali sa späť.

Domov som prišla ako iný človek. Myseľ sa mi ustálila a upokojila. Večne bdiace Václavské námestie sa zmenilo v lesné zákutie. Som zvedavá ako sa zobudím zajtra.Uznávam, také čosi som nečakala.

Komentáre

Obľúbené textové zvratky